VATAN AŞKIYLA ÖLÜME KOŞTUK

 

2017-07-12

VATAN AŞKIYLA ÖLÜME KOŞTUK

Sırtımdaki bayrağa bile hürmet etmediler 

Dr. Sezai Çelik: Köprüye koştuk, en öne geçmeye kararlıydık. Halkın üzerine kurşun yağdırıyorlardı. Bayrağımı sırtıma bağladım, belki hürmet ederler diye! Ama yanıldım. O alçaklar acımadan öldürdüler.  

FETÖ’cü hainlerin Boğaziçi Köprüsü’nü tanklarla kapattığını görüp sokağa fırlayan Dr. Sezai Çelik, vurulanlara ilk tıbbi müdahaleyi yaparak, birçok hayat kurtardı. Tanklardan gelen kurşunlara aldırmadan yaralıların imdadına koşan Çelik o karanlık geceyi şöyle anlattı: Cumhurbaşkanımızın konuşmasını duyar duymaz 7 arkadaşımla köprüye gitmeye karar verdik. Orada darbecilerin insanlara ateş açtıklarını öğrendik. Arkadaşlarımla en öne gitme kararı almıştık. Bazı insanlar bize panikle ‘gitmeyin oraya sivil halka ateş açıyorlar insanları öldürüyorlar’ dedi. Ben de askerlerin ateş edecek hali yok, plastik mermi ile korkutuyorlardır diye düşündüm. 

G3 TÜFEĞİYLE KURŞUN YAĞDIRDILAR

Ön tarafa vardığımızda vatandaşların araçlarının arkasında siper aldıklarını gördüm. Bir anda askerler yaylım ateşi açtı. Önümdeki adam bana ters döndüğünde sırtının arkasında dev kurşun deliği gördüm. G3 ile ateş edildiği belliydi. Plastik mermi değildi... Yanılmıştım... Ortalık kan gölüydü. O anda benim işim başladı. Elimdeki bayrağı sırtıma bağladım. Bayrağı görürler de hürmet ederler de belki ateş etmezler diye düşündüm. Ancak yanıldım. Ateş açmayı sürdürdüler. Otobüs duraklarının altına doğru hainler ateş açıp püskürtüyorlardı. Şehitleri en çok bu bölgede verdik. 20 dakikada bir yaylım ateşi açtılar. Çatışma sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Herkes tişörtüyle tampon yaptı

Biz köprünün ilk ayağındaki hain keskin nişancıyı gördük. Özel harekâtçı polisler o keskin nişancıyı fark edip vurarak etkisiz hale getirdiler. O hainin şehit ettiği kişiler göğüslerinden tek kurşunla vurulmuşlardı.   

ALÇAKLAR CAN ÇEKİŞMESİNİ İZLEDİ! 

O gecenin gerçek kahramanlarından birisi de genç motosikletli bir grup gençti. Yaralıyı aralarına alıp hastaneye götürüyorlardı. Alçaklardan birisi motosikletli kahraman gencimiz kendilerine doğru geldiği için ateş etti. O genci vurduktan sonra arkadaşları müdahale etmesin diye ateş açtı. Hainler, yarım saat can çekişmesini seyretti.. 

Tişörtlerle tampon yaptık

Yaralılara bulduğumuz bez parçasıyla tampon yaptık. İnsanlar üzerlerindeki tişörtleri çıkarıp tampon haline getirdi. Kemerlerle kan akışını durdurmaya çalışıyordum. En çok yara alınan yer bacaklar oldu. Çünkü hainler yere sektirerek vuruyordu.